HOME > CAŁOROCZNA DZIAŁALNOŚĆ > WYSTAWA CONTROL FLUO SESSION

WYSTAWA CONTROL FLUO SESSION

W piątek 4 marca w lokalu kreatywnym przy Piotrkowskiej 113 w Łodzi odbył się finisaż wystawy CONTROL FLUO SESSION, będący oficjalnym podsumowaniem miesięcznej przygody z obrazami świecącymi w świetle ultrafioletowym. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Fundację Lux Pro Monumentis.

Sesja fluorescencji

Twórcami wystawy Control Fluo Session są studenci oraz doktoranci Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi: Kacper Zagdan, Jakub Błażewski oraz Jonasz Koperkiewicz, działający już od kilku lat jako grupa artystyczna Control.

Przygotowywana ekspozycja zakłada prezentację prac przy wykorzystaniu światła ultrafioletowego oraz kreatywną aranżację przestrzeni wystawienniczej. Motywem przewodnim wystawy jest improwizowana abstrakcja.

Dodatkowym narzędziem tworzącym ten odrealniony, abstrakcyjny świat jest dźwięk.

Trzy światy

Każda z trzech części stworzonej rzeczywistości ma swoistą ścieżkę dźwiękową. Widz wchodząc w interakcję z konkretnym fragmentem ekspozycji zbliża się do źródła dźwięku i w ten sposób jest wchłonięty przez świat wykreowany przez twórczą energię artysty, który go zaaranżował. Oddalając się trafia na strefę, gdzie wszystkie trzy źródła dźwięku spotykają się i tworzą abstrakcyjny utwór. Celem twórców jest stworzenie niesamowitej onirycznej atmosfery, miejsca osadzonego pomiędzy snem a jawą, tym co namacalne i ulotne, gdzieś poza czasem i w zreformowanej przestrzeni, angażującej odbiorców i wywołującej intensywne wrażenia.

Triumf światła

Wystawa Control Fluo Session spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i wyjątkowo wysoką frekwencją. Otwarta cztery dni w tygodniu, przyciągała tłumy łodzian oraz turystów, którzy zaintrygowani magicznym światłem wydobywającym się z okien biura Fundacji Lux Pro Monumentis, wstępowali do niezwykłego świata promieni ultrafioletowych oraz sztuki abstrakcji. Ze względu na duże zainteresowanie i liczne apele, Fundacja postanowiła przedłużyć wystawę o trzy kolejne dni. Podsumowaniem miesięcznej wystawy był finisaż, na którym ostatecznie pożegnaliśmy się z ekspozycją.

LIGHT MOVE FESTIVAL