HOME > PARTNERZY > MECENASI ORAZ PARTNERZY PROJEKTU

MECENASI I PARTNERZY PROJEKTU

WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ

WFOŚiGW w Łodzi jest samorządową osobą prawną od ponad 20 lat spełniającą swoją misję, której głównym celem jest finansowe wspieranie przedsięwzięć realizowanych na terenie województwa łódzkiego, służących ochronie środowiska i poszanowaniu jego wartości zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.
Projekt „"Światło, którym oddychasz" - Projekt realizacji otwartych warsztatów, edukacyjnej ścieżki ekologicznej oraz V edycji konferencji naukowej "Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta" został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w ramach Konkursu „Edukacja ekologiczna mieszkańców województwa łódzkiego – edycja 2017”, kwotą 198 000,00 PLN. Koszt całkowity zadania: 235 000,00 PLN.
www.zainwestujwekologie.pl

ROSSMANN

Firma Rossmann od 21 lat działa w Polsce. Swój pierwszy sklep otworzyła w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej. Od samego początku swojej działalności utożsamia się z tym miastem. Właśnie tutaj jest centrala firmy, funkcjonuje główne centrum logistyczne i znajduje się wyjątkowa drogeria ze Strefą Urody, czyli miejscem gdzie można wykonać zabiegi kosmetyczne. Rossmann ma w Polsce ponad 930 sklepów. W asortymencie znajduje się 16 tysięcy produktów 800 różnych marek, a w tym 35 marek własnych.

ŁÓDZKA KOLEJ AGLOMERACYJNA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. powstała 10 maja 2010r. Jej powołanie miało na celu zapewnienie efektywnej organizacji i funkcjonowania ruchu kolejowego w województwie łódzkim. Misją Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej jest zapewnienie bezpiecznego, sprawnego oraz komfortowego transportu dla mieszkańców województwa łódzkiego. Pociągi ŁKA zapewniają wysoki komfort podróży. w taryfie Spółki znajdują się liczne oferty promocyjne, które zapewniają atrakcyjność ŁKA i konkurencyjność względem innych środków transportu.

OLIMPIA

LIMPIA to przede wszystkim długoletnia tradycja, wysoka jakość oraz wysublimowany gust. Produkty Olimpii cechują się wysoką jakością i eleganckim krojem. Tworzone są z najlepszych gatunkowo przędz, sprowadzanych z Francji i Włoch.
Zespół wykwalifikowanych projektantów i stylistów tworzy każdy model z pasją, dbając o najdrobniejsze szczegóły. Głównie dlatego ubrania Olimpii łatwo komponują się w harmonijne zestawy, tworząc klasyczne kompozycje.

UNIWERSYTET ŁÓDZKI

Uniwersytet Łódzki jest jednym z największych polskich uniwersytetów. Uczelnia powstała 24 maja 1945 roku jako kontynuatorka dorobku i tradycji działających w okresie międzywojennym w Łodzi Instytutu Nauczycielskiego, Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Ekonomicznych, oraz oddziału Wolnej Wszechnicy Polskiej. Inicjatorem powołania w Łodzi uczelni uniwersyteckiej, pod pierwotną nazwą "Państwowy Uniwersytet - Wolna Wszechnica", był prof. Teodor Vieweger, rektor Wolnej Wszechnicy Polskiej. Pierwszymi rektorami Uniwersytetu Łódzkiego byli wybitni przedstawiciele nauki polskiej: Tadeusz Kotarbiński, Józef Chałasiński, Jan Szczepański.

MANUFAKTURA

Manufaktura to bijące serce Łodzi i nowe centrum miasta, w którym przestrzeń kultury i wyrafinowanej rozrywki znakomicie łączy się ze światem handlu i rekreacji.
Manufaktura w krótkim czasie stała się obok ulicy Piotrkowskiej wizytówką miasta. Dziś trudno wyobrazić sobie Łódź bez Manufaktury. Centrum stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Manufaktura to: muzea, kina, dyskoteki ponad 250 butików i sklepów, kilkadziesiąt restauracji. Jednak jej punktem centralnym jest ponad 3 hektarowy rynek, pełniący funkcję otwartej przestrzeni publicznej. To tutaj organizowane są imprezy kulturalne i rozrywkowe przyciągające zarówno łodzian, jaki i turystów. Na rynku znajduje się również najdłuższa w Europie fontanna oraz znakomicie zaprojektowane miejsca odpoczynku.

AQUAPARK FALA

Aquapark Fala wzbogacony o część zewnętrzną jest jednym z największych parków wodnych w Polsce. To wyjątkowe miejsce zarówno pod względem architektury, jak i dostępnych atrakcji. Cały obiekt rozciąga się na 5 hektarach, a łączna powierzchnia lustra wody wynosi 2.450 m². Do dyspozycji gości oddano także Strefa Saun, w którym znajduje się m.in. 5 nowoczesnych saun, tepidarium, pokój relaksu z podgrzewanymi łóżkami i ogromne ośmiometrowe jacuzzi. Tropikalny relaks w wielkim mieście stał się możliwy, niezależnie od pogody. Aquapark staje się jednym z najbardziej nowoczesnych kompleksów sportowo-turystyczno-rekreacyjnych naszego kraju.

DRUKARNIA PRASOWA

Drukarnia Prasowa S.A. w Łodzi to firma z kilkudziesięcioletnią tradycją, zajmująca się drukiem offsetowym rolowym. Oferują szeroki wachlarz produktów takich jak: czasopisma, magazyny, katalogi, gazetki i ulotki reklamowe, broszury, foldery i plakaty.