HOME > PROGRAM > ARTYŚCI 2017 > PROJEKCJE WIELKOFORMATOWE

PROJEKCJE WIELKOFORMATOWE - MAPPING 2D/3D

OLGA BALOWSKA, ROBERT SŁOWIK, SEBASTIAN JACHIMOWICZ

Są z nami już sześć edycji. Ich prace mogliście do tej pory podziwiać na Moniuszki, Piotrkowskiej 77 oraz Placu Wolności.
Ich mappingi to prawdziwa uczta audiowizualna. Co roku zaskakują dbałością o detale, pomysłowością i plastyką, zaskarbiając sobie Wasze serca.

W gronie artystów LMF 2016 witamy naszych przyjaciół z Krakowa – ekipę Visualsupport– która wraca w tym roku na Plac Wolności, by zaprosić Was w niepowtarzalną mappingową podróż do świata iluzji, snów i fantazji.

SŁAWOMIR FĄFARA

MAMMASONICA FEATURING WELTRAUMGRAFIK

Luca Pulvirenti jest profesorem zastosowań cyfrowych dla sztuk plastycznych w Akademii Sztuk Pięknych w Palermo. Działa również jako niezależny wykładowca w różnych instytucjach międzynarodowych.
Obszarami jego działań są: animacja, video i mapping 3D. Prowadzi warsztaty z animacji cyfrowej w ramach programu Erasmus plus na rzecz edukacji europejskiej.

Podczas Light.Move.Festival. zaprezentują awangardową projekcję wielkoformatową w technologii mapping 3D / 2D pt. TECHSTURA, która zostanie zrealizowana na ścianach budynku przy ul. Piotrkowskiej 76 w Łodzi.

YANN NGUEMA

Projekt "CONVOLUTIONS" tworzy architektoniczną fasadę katedry Aleksandra Newskiego wraz z wirtualnymi konstrukcjami algorytmicznymi. Tworzy choreografię dla każdej części cerkwi w poetyckim balecie, zapożyczonym z technologii, w której starożytna i nowoczesna współistnieją w wielkiej harmonii. Projekt proponuje nowe i współczesne spojrzenie na sztukę mapowania, polegając w szczególności na bardzo precyzyjnym wykorzystaniu sztuki laserowej. Muzyka skomponowana przez francuską grupę EZ3kiel ilustruje, w najbardziej precyzyjny sposób, pracę obrazów.

PANI PAWLOSKY

Kasia Pawłowska, artystka interdyscyplinarna, obecnie mieszkająca i pracująca w Szczecinie. Zajmuje się sztukami wizualnymi w szerokim znaczeniu - klipów wideo, sztuki VJingu, multimedialnej scenografii oraz instalacji audiowizualnych. Jej prace stanowią kombinację surrealistyczne wizji w oparciu o malarstwo, wideo i animacje. Jest laureatką wielu festiwali filmowych oraz audiowizualnych w Polsce jak i za granicą.

PATRYCJA TRELA

Kreatywny grafik komputerowy i twórca audiowizualny. Zajmuję się animacją 2D i 3D, motion designem oraz postprodukcją filmową. Pracuje tworzeniu mappingow, wizualizacji eventowych, teledysków i reklam. Poza sztukami wizualnymi jej zainteresowania oscylują wokół nowych technologii, muzyki i psychologii oraz ogólnie pojętej kultury. Lubi eksperymenty, łączenie różnych dziedzin, nietuzuinkowe i kreatywne projekty.

PROJEKCJE WIELKOFORMATOWE - PROJEKCJE

FUNDACJA LUX PRO MONUMENTIS

Pomysł stworzenia w Łodzi „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Light. Move. Festival. zrodził się na przełomie 2009 i 2010 roku. Jego pomysłodawcami są Beata Konieczniak i Norbert Wasserfurth – Grzybowski, którzy zachwyceni architekturą Łodzi postanowili wprowadzić do kalendarza miejskich imprez kulturalnych wydarzenie, podczas którego podkreślone zostanie piękno i niespotykany charakter łódzkiej zabudowy. Za narzędzie temu służące obrali medium światła. Właśnie w celu stworzenia łódzkiego festiwalu światła w lutym 2011 roku została założona Fundacja „Lux Pro Monumentis”, co z języka łacińskiego oznacza „światło dla zabytków”.