HOME > PROGRAM > ARTYŚCI 2016 > POZOSTAŁE

POZOSTAŁE - ILUMINACJE - ŚCIEŻKA EKOLOGICZNA

BEATA KONIECZNIAK I PRZEMYSŁAW WRONOWSKI

Duet złożony z architekta i projektanta oświetlenia co rok owocuje niezwykłymi iluminacjami łódzkiego śródmieścia.

POZOSTAŁE - PRZYSTANKI MUZYCZNE

WARIACJE MUZYCZNE

AGI BRINE

Aga Bigaj, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko poznańskiej artystki, w swoim brzmieniu łączy inspiracje songwriterskim popem spod znaku Tori Amos i pełnym kobiecego wdzięku r'n'b w stylu Aaliyah. To nietuzinkowe połączenie wzorców poskutkowało tym, iż Brine z łatwością przechodzi od zwiewnych kompozycji o delikatnych strukturach do emocjonalnych i dynamicznych utworów emanujących drapieżną kobiecością.
www.facebook.com/agibrine

AMOURETTE

Nowy, autorski, akustyczny projekt Kuby Ziomala, łódzkiego muzyka znanego z grania cięższego gatunkowo od acoustic/folk.
www.facebook.com/amourettepl

TED NEMETH

Ted Nemeth powstał w sierpniu 2010 roku, w mieście Łodzi, podczas spotkania zorganizowanego przez grupę muzykujących przyjaciół. Muzyka jaka powstaje wskutek działalności kwartetu jest z racji instrumentarium - gitarowa, a z racji miejsca - garażowa. Teksty Teda Nemetha powstają w języku polskim. Muzycy przejawiają odmienne zainteresowania i mają różne muzyczne inspiracje. Ted Nemeth jest ich syntezą, kompromisem i wypadkową pracy muzyków z instrumentami - niepowtarzalną wymianą energii.
www.facebook.com/agibrine

TV MOOB & HERCϞ

TV Moob - Mateusz Maciejwski, łódzki producent wydarzeń muzycznych, DJ, VJ, twórca instalacji wizualnych. Mateusz jak sam o sobie mówi ""oddał życie klubowej Łodzi"". Na swoim koncie ma takie wydarzenia i projekty jak: Łódzkie Bramy, Boomevents, Revolution czy cykl secret location party Kwadrat.

Hercϟ - to nasza wspólna historia specyficznej przyjaźni, w której nigdy nie szczędziłyśmy sobie krytyki, a nasza twórczość to obraz złości i frustracji skierowanej do otaczającej nas rzeczywistości, którą określamy "naszym dziewczęcym brutalizmem". W swojej twórczości preferujemy styl ART BRUT,sporej dawki glitchu oraz wszelkich efektów psucia obrazu.

WOJTEK URBAŃSKI

Wojtek Urbański-producent muzyczny, kompozytor i sound designer. Współtwórca projektu RYSY, odpowiedzialny za wszystkie kompozycje zespołu. Teraz zajmuje się przede wszystkim swoimi solowymi projektami. Jako producent komponuje ścieżki dźwiękowe do filmów i teatrów. Urbański regularnie współpracuje i koncertuje z Wojtkiem Mazolewskimi Justyną Święs. Album ‘Selected Works’ to podsumowanie jego wieloletniej pracy.

FUNDACJA LUX PRO MONUMENTIS

Pomysł stworzenia w Łodzi „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Live. Move. Festival. zrodził się na przełomie 2009 i 2010 roku. Jego pomysłodawcami są Beata Konieczniak i Norbert Wasserfurth – Grzybowski, którzy zachwyceni architekturą Łodzi postanowili wprowadzić do kalendarza miejskich imprez kulturalnych wydarzenie, podczas którego podkreślone zostanie piękno i niespotykany charakter łódzkiej zabudowy. Za narzędzie temu służące obrali medium światła. Właśnie w celu stworzenia łódzkiego festiwalu światła w lutym 2011 roku została założona Fundacja „Lux Pro Monumentis”, co z języka łacińskiego oznacza „światło dla zabytków”.

Fundacja „Lux Pro Monumentis” wyrosła na prężnie działającą organizację pozarządową, skupiającą grupę miłośników Łodzi, jej architektury, dziedzictwa kulturowego, nowoczesnych technologii oraz możliwości, jakie niosą.

KAMP!

Polski zespół grający muzykę electro pop, założony w Łodzi. Brzmienie tria określane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80., francuskiego house'u i chill-wave'u. Kamp! zagrał m.in. na Selectorze, Open'erze, SXSW w Austin (USA), The Great Escape w Brighton (UK), na Liverpool Sound City (UK), Exit Festival (Serbia), Audioriver czy Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Podczas obecnego Light.Move.Festival. Kamp! Zagra energetyczny koncert z towarzyszeniem światła

POZOSTAŁE - WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

REVOLUTION SOUND

Revolution Sound - to cykl wydarzeń muzycznych skupiających swoje działania wokół szerokiego gatunku Rave. Ten rodzaj zabawy w sezonie ‘17 króluje w klubach całej Europy, energetyczna, szybka muzyka, instalacje świetlne, dekoracje malowane farbami UV, uśmiechnięta i rozgrzana do czerwoności publika, to główne cechy naszej zabawy.

Każda z edycji cyklu obywa się w innej lokacji, chcemy żeby Revo nie było zwykłą zabawą w klubie, a swojego rodzaju przygodą i podróżą. Każda scena reprezentuje inną estetykę, muzycznie jak i wizualnie.

TEATR OGNIA LOS FUEGOS

Teatr Ognia Los Fuegos powstał w 2005 roku w Krakowie. Grupa eksperymentuje nie tylko z żywym ogniem, ale również ze światłem uv, światłem led oraz nowym cyrkiem. W oryginalny sposób wykorzystuje potencjał światła, tańca, akrobatyki i żonglerki, tworząc jedyne w swoim rodzaju pokazy.

THE WALLERS

The Wallers to grupa tańca w powietrzu i tańca na ścianie, powstała w 2016 roku. The Wallers czerpie z wielu tradycyjnych, jak i współczesnych technik teatru i teatru cienia, poprzez taniec z elementami akrobatyki, aż do sztuk wizualnych takich jak video, wizualizacje, sztukę teledysku i muzykę.

AGATA ZBOROMIRSKA I MICHAŁ MATYSIAK

Urodzona w 1985r. w Łodzi, studentka III roku na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych Akademii Sztuk Pięknych im. W.Strzemińskiego w Łodzi, oraz V roku grafiki na Wydziale Grafiki i Malarstwa tejże uczelni. Jedną z jej prac można obejrzeć w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.