HOME > PROGRAM > ARTYŚCI 2016 > INSTALACJE

INSTALACJE

TOER STUDIO

Grupa Toer lubi igrać z przestrzenią. Z fascynacją podąża do tworzenia dynamicznych interwencji. Poprzez ich odkrywczy proces odkrywa i znajduje początek dla nowych projektów. Toer pracują w różnych dziedzinach artystycznych takich jak obiekty świetlne, instalacje, interaktywne doświadczenia i innowacyjne projekty. Uwagę całego świata przyciągnęły ich projekty: Cumulus, Fiet czy Shaped by Time.

MONIKA ŁUCZAK - GRUPA KOSMOS

Monika Łuczak - Grupa Kosmos - Jesteśmy grupą osób, które własnymi rękoma kreują obce światy. Tworzenie kosmicznych instalacji stało się naszą metodą medytacji i wyciszenia. Helisy po których podążały niekończące się szpule żelaznego spaghetti, wprawiały nas w dryf pomiędzy obiektami nie z tego świata. W liniach rysowanych na ciemności odnaleźliśmy infantylną przyjemność towarzyszącą nastoletnim kosmitom, którzy leczą swoje kompleksy mieszając w kodzie genetycznym małp. „Tak jak Oni nas, tak my ich” zbudowaliśmy od podstaw - z drutu.

MONIKA SZPENER

Zajmuje się działaniami z zakresu sztuk wizualnych tworząc głównie interdyscyplinarne instalacje, rzeźby, monumentalne obiekty czy prace typu site-specyfic i re-design. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczka festiwalów artystycznych w kraju i za granicą. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Kuratorka galerii Jedna/Druga i organizatorka wielu wydarzeń artystycznych w Szczecinie. Ukończyła studia magisterskie i doktoranckie na kierunku Rzeźba Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzi pracownię Rzeźby na Kierunku Wzornictwo ZUT w Szczecinie. www.szpener.pl

FUNDACJA LUX PRO MONUMENTIS

Pomysł stworzenia w Łodzi „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Live. Move. Festival. zrodził się na przełomie 2009 i 2010 roku. Jego pomysłodawcami są Beata Konieczniak i Norbert Wasserfurth – Grzybowski, którzy zachwyceni architekturą Łodzi postanowili wprowadzić do kalendarza miejskich imprez kulturalnych wydarzenie, podczas którego podkreślone zostanie piękno i niespotykany charakter łódzkiej zabudowy. Za narzędzie temu służące obrali medium światła. Właśnie w celu stworzenia łódzkiego festiwalu światła w lutym 2011 roku została założona Fundacja „Lux Pro Monumentis”, co z języka łacińskiego oznacza „światło dla zabytków”.

Fundacja „Lux Pro Monumentis” wyrosła na prężnie działającą organizację pozarządową, skupiającą grupę miłośników Łodzi, jej architektury, dziedzictwa kulturowego, nowoczesnych technologii oraz możliwości, jakie niosą.

TV MOOB & HERCϞ

TV Moob - Mateusz Maciejwski, łódzki producent wydarzeń muzycznych, DJ, VJ, twórca instalacji wizualnych. Mateusz jak sam o sobie mówi ""oddał życie klubowej Łodzi"". Na swoim koncie ma takie wydarzenia i projekty jak: Łódzkie Bramy, Boomevents, Revolution czy cykl secret location party Kwadrat.

Hercϟ - to nasza wspólna historia specyficznej przyjaźni, w której nigdy nie szczędziłyśmy sobie krytyki, a nasza twórczość to obraz złości i frustracji skierowanej do otaczającej nas rzeczywistości, którą określamy ""naszym dziewczęcym brutalizmem"". W swojej twórczości preferujemy styl ART BRUT,sporej dawki glitchu oraz wszelkich efektów psucia obrazu.

A. DYNAREK

Urodzony w Łodzi, absolwent Architektury na Politechnice Łódzkiej, studiował Malarstwo, asystent w pracowni komputerowego wspomagania projektowania na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracował w DaeWha Kang Design, u ucznia Zahy Hadid w Londynie. Od kilku lat zawodowo skupiony na nowych technologiach w projektowaniu na polu architektury i sztuki: autor instalacji artystycznych, obiektów, pawilonów, a także organizator warsztatów edukacyjnych i badawczych. Zajmuje się także malarstwem i szermierką.

J. JĘDRZEJCZAK

Urodził się w Warszawie, gdzie mieszka i tworzy. Zajmuje się fotografią artystyczną i sztuką wideo, ale poszukuje i eksperymentuje w różnych dziedzinach sztuki. Psycholog, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
W ostatnich latach fascynuje się związkami między dźwiękiem i obrazem filmowym. Współpracuje z wieloma muzykami eksperymentalnymi. Tworzy indywidualne projekty m.in z Tadeuszem Sudnikiem, Bogdanem Mizerskim oraz Andrzejem Rejmanem. Twórca galerii Instytut 116 oraz wydawnictwa Art and Psyche. Obserwator ruchu Decentryzmu. Wykładowca, kolekcjoner sztuki.

COS.MOSS KATARZYNA HAJDUCZENIA

Autorska pracownia projektowa, założona przez mgr inż. architektkę krajobrazu Katarzynę Hajduczenia; zajmująca się aranżacją zielenią wnętrz, budową wertykalnych upraw i roślinnych obrazów do dekoracji wnętrz; edukacją artystyczno - architektoniczną (miejskie ogrodnictwo,modelarstwo architektoniczne, projektowanie krajobrazu); sztuką interaktywną w przestrzeni miejskiej (przestrzenne konstrukcje małej architektury, roślinności i instalacji świetlnych), prezentowaną podczas festiwali w Trójmieście, Łodzi, Warszawie, Białymstoku. Ubiegłoroczna wyprawa przez dżunglę do Palenque w Guatemali zainspirowała autorkę do stworzenia instalacji artystycznej podczas tegorocznej edycji Light Move Festival.
Więcej informacji:
facebook: cos.moss
www: cosmoss.pl

TILT

Grupa artystów powstała w 2001 roku, skupiająca się na odkrywaniu światła i jego interakcji ze światem sztuki i architektury. Dorobek artystyczny grupy obejmuje wszelkie aspekty artystyczne powiązane ze światem sztuk wizualnych. Ich prace inspirowane są naturą i życiem codziennym.

ASIA I ASIA

Duet Joanny Sikorskiej i Joanny Kurnyty. Poznały się Politechnice Łódzkiej. Wspólny wyjazd warsztatowy do Francji , to samo zamiłowanie do działania w przestrzeni oraz łódzko-góralski temperament połączyły je na dobre. W międzyczasie aktywnie działają w Kole naukowym Politechniki Łódzkiej studentów architektury "Kąt" szukając miejsca oraz inspiracji do ciągłego odnajdywania nowych i ciekawy inicjatyw. "W chmurach" to kolejna zabawa dziewczyn z przestrzenią oraz wspólna praca studentów architektury i wolontariuszy w tworzeniu swojej pierwszej instalacji na Light Move Festival.

FUNDACJA LUX PRO MONUMENTIS & WILLIAMSBURG

Pomysł stworzenia w Łodzi „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Live. Move. Festival. zrodził się na przełomie 2009 i 2010 roku. Jego pomysłodawcami są Beata Konieczniak i Norbert Wasserfurth – Grzybowski, którzy zachwyceni architekturą Łodzi postanowili wprowadzić do kalendarza miejskich imprez kulturalnych wydarzenie, podczas którego podkreślone zostanie piękno i niespotykany charakter łódzkiej zabudowy. Za narzędzie temu służące obrali medium światła. Właśnie w celu stworzenia łódzkiego festiwalu światła w lutym 2011 roku została założona Fundacja „Lux Pro Monumentis”, co z języka łacińskiego oznacza „światło dla zabytków”.

Fundacja „Lux Pro Monumentis” wyrosła na prężnie działającą organizację pozarządową, skupiającą grupę miłośników Łodzi, jej architektury, dziedzictwa kulturowego, nowoczesnych technologii oraz możliwości, jakie niosą.

LAVA

LAVA - Laboratorium Architektury Wizjonerskiej. W skład grupy wchodzą: Chris Bosse, Tobias Wallisser oraz Alexander Rieck. Autorami koncepcji tygrysów są: Jennifer Kwok oraz Chris Bosse. Chris Bosse jest adiunktem na Uniwersytecie w Sydnej. Jego projekt olimpijskiego centrum wodnego doczekała się nagrody The Atmosphere Award. Tobias Wallisser jest profesorem konstrukcji innowacyjnych oraz koncepcji przestrzeni, a także wiceprzewodniczącym Akademii Sztuk Pięknych w Stuttgarcie. Był odpowiedzialny za projekt Muzeum Mercedes-Benz. Alexander Rieck jest pracownikiem naukowym Instytutu Frauofer w Stuttgarcie. Jest ekspertem ds. innowacji w zakresie konstrukcji przyszłości.

PRACOWNIA OBRAZU CYFROWEGO

Pracownia Obrazu Cyfrowego usytuowana w Katedrze Kompozycji na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prowadzona od 2016 roku przez prof. Lesława Miśkiewicza i dr. Krzysztofa Guzka. W pracowni realizowany jest autorski program koncentrujący się wokół unikalnych cech obrazu cyfrowego, jakimi są zmienność w czasie, generatywność i interaktywność. Projekty realizowane w pracowni z zastosowaniem nowoczesnych technik informatycznych oraz projekcji przestrzennych stanowią oryginalny język multimedialnej wypowiedzi artystycznej.

UCZNIOWIE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 44 W ŁODZI

Agnieszka Szeflińska – artysta plastyk, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, dyplom w pracowni rzeźby prof. M. Gałkiewicza. Od wielu lat związana z pracą pedagogiczną, prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie pracuje w Publicznym Gimnazjum nr 44 i w SP nr 205 w Łodzi.

W swej pracy poszukuje nowych i ciekawych form spotkania ze sztuką. W ramach zajęć przybliża różne techniki plastyczne np.: ceramikę, pisanie ikon, filcowanie, techniki graficzne, fotografię, projektowanie i wykonywanie lalek teatralnych, kostiumów i biżuterii. Prace jej uczniów osiągnęły wiele sukcesów w konkursach plastycznych.